Lenka Hamšíková
Lenka Hamšíková

Zhovnabič - Dušan Šebo

kouč, meditačný učiteľ

Galéria

prednáška

17:00 - 17:50

“Zhovnabič” je rozprávaním o tom, ako sa sen premieňa na skutočnosť. V prvej časti Dušan Šebo porozpráva o princípoch, ktoré odpozoroval pri realizovaní svojich najkrajších životných snov – cykloceste do Indie, šťastnom manželstve, “dream job”, či rodinnom dome bez hypotéky, ktorému bude venovaná druhá časť prezentácie.

Dušan len nedávno dokončil (viac-menej) svojpomocnú stavbu slameného domu v Kotrčinej Lúčke pri Žiline. Reč bude o tvorbe vízie, projektovaní, zháňaní peňazí, pracovnej sily a odbornej pomoci, o mesačnom dreve, slame, hline, o “vyhorení” a pracovno-životnej rovnováhe, o skutočnom partnerstve a priateľstve a samozrejme o práci s pozornosťou.

Dušan Šebo je kouč a meditačný učiteľ. Jeho osobným poslaním je prepájanie hlbokej všímavosti s každodenným životom. Ešte ako doktorand na Geografickom ústave SAV sa venoval téme udržateľného rozvoja, no krátko po obhájení dizertačnej práce sa natrvalo ukotvil v presvedčení, že filozofiu udržateľného rozvoja možno účinne realizovať predovšetkým skrze transformáciu ľudskej mysle.