ART OF SLOVAKIA JE HENDIKUP, HENDIKUP JE ART OF SLOVAKIA

Sme umelci a tvorcovia so zdravotným znevýhodnením pod značkou HendiKup. Spájame sa s ART OF SLOVAKIA, pretože napĺňa naše očakávania, ctí rovnaké hodnoty a zakladá si na inklúzii

ART OF SLOVAKIA JE HENDIKUP, HENDIKUP JE ART OF SLOVAKIA

Sme umelci a tvorcovia so zdravotným znevýhodnením pod značkou HendiKup. Spájame sa s ART OF SLOVAKIA, pretože napĺňa naše očakávania, ctí rovnaké hodnoty a zakladá si na inklúzii

Palenik Ivan HendiKup.sk

“Naši tvorcovia musia byť ľudia so zdravotným znevýhodnením, niečo pekné tvoriť, alebo ponúkať zaujímavú službu. Musia byť šikovní, spoľahliví a nám sa ich tvorba musí páčiť.”

Ivan Páleník – CEO & Headhunter @ HendiKup

Vedeli ste že?

Môžete nás podporiť aj ako firma. Pri rôznych príležitostiach, ako sú napríklad Vianoce či iné udalosti môžete svoj tím zamestnancov, klientov, či svojich obchodných partnerov, obdarovať unikátnymi handmade darčekmi z dielne šikovnej komunity umelcov a výrobcov so zdravotným znevýhodnením. Vyskladajte si z našej ponuky darčekové sety podľa vlastného výberu. 

Viac info

Kde nájdem váš kamenný obchod?
Sme internetový obchod. Náš team a naša komunita sa spolu s nami stretáva virtuálne. Dáva nám to slobodu, ktorú pre nás vo fyzickom svete predstavujú bariéry. Aj preto sa môžeme pýšiť tým, že sa označujeme ako bezbariéroví, keď nemusíme chodiť na poštu,  k fotografke, či copywriterovi. Všetko zabezpečujú služby a logistika, ktoré sme dôkladne nastavili. To ale neznamená, že nás nemôžete stretnúť na rôznych trhoch, workshopoch, či v (pripravovaných) showroomoch, kde pár výrobkov predsalen nájdete. Je to PLACE STORE SK, Hurbanovo námestie 1, 811 06 Bratislava a Šmrnc_, Heydukova 29, 811 08 Bratislava.
Kto všetko sa môže stať výrobcom?
Náš umelec, tvorca, musí byť človek so zdravotným znevýhodnením, jednotlivec. Musí niečo pekné tvoriť, alebo ponúkať zaujímavú službu. Musí byť šikovný, spoľahlivý, zodpovedný a nám sa jeho tvorba musí páčiť.
Chcem sa stať výrobcom, čo mám ako prvé urobiť?
Napíšte nám motivačný mail na [email protected]. O sebe, o Vašej tvorbe, priložte pár fotografii, linky na internete, ktoré Vás charakterizujú. Predstavte sa nám, predajte sa. Ostatné zariadime my.
Ako môžem pomôcť HendiKupu ja?
Najjednoduchšie je, ak budete zdieľať túto myšlienku ďalej. Budete zdieľať naše články, príbehy našich výrobcov, ich tvorbu, či odporúčania na iné, ako neosobné darčeky. Môžete reagovať na naše dobrovoľnícke kampane, výzvy a požiadate vašich priateľov, aby nás preferovali pred komerčným a ne-eko nakupovaním. Ak poznáte niekoho so zdravotným znevýhodnením, kto vytvára hodnotné diela, odporúčte mu HendiKup. Rovnako sa veľmi potešíme, ak na nás budete myslieť pri marcovom daňovom priznaní a motivujete svoje okolie, či firmu v ktorej pracujete, aby nám venovalo 2% svojich daní. Ostatné formy podpory sme spísali TU. Alebo sa proste ozvite s nápadom na spoluprácu a niečo vymyslíme. Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, Clubhouse…
Keď si objednám výrobky od viacerých výrobcov v jednej objednávke, treba platiť zakaždým kuriéra?
Áno je to tak. Ku každému výrobcovi chodia rôzni kuriéri, rozdelení napríklad podľa okresov. Tovar preto príde taktiež rôzne, podľa toho, ako ktorý Výrobca stíha uspokojiť objednávku. Má to ale i výhodu, keď nemusíte kvôli jednému výrobku čakať na ostatné.
Aký je ekologický dopad HendiKupu?
Naši výrobcovia až v 98 % dávno vyrábajú z použitých materiálov a ostatných pár prisľúbilo, že sa k nim pridajú. Nechali sme si vypracovať odporúčania pre našich výrobcov (od Petry Ježekovej z Ekoporadne Živica a ekologické alternatívy v spotrebiteľstve), ktorými ich motivujeme a zaväzujeme.
V akom vzťahu je výrobca a predávajúci pod platformou HendiKup?
Právnym základom spolupráce výrobcu s HendiKupom je Zmluva o dielo.
Chcem predávať cez HendiKup, ale bojím sa, že mi "zoberú" invalidný dôchodok.
Napriek poberaniu invalidného dôchodku môže invalidný dôchodca aj pracovať, ak mu to jeho zdravotný stav umožňuje. Prácu môže vykonávať na trvalý pracovný pomer, ako aj na dohodu o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Výška zárobku, ktorý môže dosiahnuť nie je legislatívne obmedzená a o dávku invalidného dôchodku zamestnanec nepríde, ani sa nemení jej výška.
Môže byť v mojom profile namiesto mena a priezviska uvedená moja značka?
V prvom rade sa snažíme prezentovať šikovnosť ľudí so zdravotným znevýhodnením. Preto je našou prioritou predstaviť najprv výrobcu, ako človeka za konkrétnou tvorbou (a značkou). Ak náš výrobca už svoju značku má, odporúčame si dať túto informáciu do základného popisu v profile. Časom ale sami plánujeme zakomponovať vlastné značky do profilov jednotlivých výrobcov.
Čo ak sa mi zhoršil zdravotný stav, alebo nebudem stíhať vyrábať?
Stať sa môže všeličo, môžete ísť na liečenie, operáciu, či sa zhorší váš zdravotný stav natoľko, že nebudete vedieť uspokojiť dopyt. V takých prípadoch máme riešenie akejsi “Pauzy”, ktorú si zapnete v portfóliu. Od toho momentu sa nebudú Vaše výrobky, ani portfólio, zobrazovať na stránke HendiKup.sk. Chceme, aby ste mali z tvorby radosť a nie stres.
Tento mesiac som zákazníkovi odoslal výrobok. Kedy zaň dostanem zaplatené?
Výrobcov vyplácame vždy v polovici nasledujúceho mesiaca, kedy boli výrobky alebo služby dodané zákazníkovi. Ak bol napríklad výrobok dodaný v apríli, vyplatený bude nasledujúci mesiac, t. j. 15. mája. Ak s nami výrobca nemá podpísanú zmluvu o dielo, je to platba na faktúru, ktorú nám musí vystaviť s platnosťou k tomuto dátumu.

Kto už dosiahol túto úroveň:

  • Profilová fotka mariasendekova
  • Profilová fotka tomas-masaryk
  • Profilová fotka hanasheala
  • Profilová fotka kuzelnik
  • Profilová fotka michal-skombar
  • Profilová fotka ivo-vio-palenik