Znepokojene matky 2
znepokojene matky 1

Naša druhá matka - Znepokojené matky

Výstava, tvorivý happening

Záhrada

výstava obrazov

10:00 - 17:00

Záhrada

tvorivý happening

10:00 - 12:00

Iniciatíva Znepokojené matky príde na festival nainštalovať výstavu ilustrácií “Naša druhá matka” (v origináli „Our Other Mother“).
 

Sú to obrazy od známych ilustrátorov detských kníh z celého sveta, na tému planéty Zem. Táto krásna výstava putuje po celom svete, pripomína nám, že vo všetkom sme závislí od našej planéty, ale príliš často to berieme ako samozrejmosť.

Od 10:00 pozývajú na Tvorivý happening pre deti a dospelých na tému “Vlak budúcnosti”, ktorý bude viesť akademická maliarka a znepokojená matka Daniela Krajčová, ocenená cenou Oscára Čepana.

_______
 
Iniciatíva Znepokojené matky vznikla na Deň matiek 2019, keď spoločne zorganizovali Klimatický pochod rodičov v Bratislave. 

“Nechceme sa len prizerať ako deti protestujú na námestiach po celom svete za svoju budúcnosť, v tomto boji stojíme pri nich. Stretávame sa s politikmi a žiadame od nich systémové zmeny, lepší svet pre naše deti. “

Do svojich aktivít zapájajú tvorivosť, humor a všetky generácie.
 
“Väčšina z nás má malé deti, prirodzene sú s nami aj pri našich aktivitách a vymýšľame tvorivé činnosti, pri ktorých mám deti pomáhajú. Napríklad viackrát kreslili odkazy pre politikov, kriedou sme spolu kreslili na námestí veľkú zemeguľu, organizujeme klimatické pikniky, vymýšľame spolu klimatické pesničky, pečieme klimatické medovníky do parlamentu a podobne. Deti to veľmi baví a učia sa vyjadrovať svoj názor a byť spoločensky aktívne.”