telo plne stesti plakat.600x600.fit .q85 1 e1659042264912

Telo plné šťastia - Jiří Vávra

dokumentárny film

Filmová sála

premietanie

9:20 - 10:20

Filmová sála

beseda

10:35 - 11:35

Tento filmový dokument je lákavým, nezávislým filmom o neustále horúcej a večnej téme “kultu” tela. Film dá divákovi možnosť si odpovedať na rôzne otázky. 

Prečo sa často cítime tuční a škaredí, aj keď nie sme? Môže za to súčasná mediálna realita, ktorá nám neustále servíruje človeka ako nesmierne krásnu a po všetkých stránkach dokonalú bytosť? Autor filmu sa preto rozhodol, že sa na 6 mesiacov vloží do rúk odborníkom v starostlivosti o vzhľad, aby zistil, či je človek z mäsa a kostí vôbec schopný vyrovnať sa so svojim vyretušovaným vzorom. Na pozadí svojho osobného príbehu rozkrýva skrze odborníkov a známych mediálnych reprezentantov rastúci spoločenský problém, ktorý má často až fatálne následky. Podarí sa mu stať sa “chlapcom z plagátu”? S akými následkami? A je vôbec dokonalá krása skutočnou cestou ku šťastiu? Poďme to zistiť!

MODEROVANÁ BESEDA: Po filme sa bude konať beseda so zaujímavými hosťami, ktorí sú v úzkom prepojení s témou duševného zdravia a porúch príjmu potravy najmä mladých ľudí. Besedu a diskusiu bude moderovať Víťazoslav Chrappa. 

HOSTIA: Zuzana Čižmárová (OZ Chuť žiť), Dorota Vášáryová (lekárka), Martin Vacho (rodič)