♥ SRDCOVKA – SLNKO SVIETI ROVNAKO PRE VŠETKY DETI + HRAČKA – EDUKAČNÁ POMôCKA

19,00 


Predstavte si, že by existovala schopnosť, ktorá jednoducho dokáže zlepšiť vzťahy medzi súrodencami, spolužiakmi, a ktorá premení nezhody medzi deťmi na porozumenie a vytvorí príjemnú klímu doma, či v triede. Presne touto schopnosťou je empatia. Prečítajte si knihu pre deti, rodičov a pedagógov SRDCOVKA, ktorá pomáha budovať empatiu a láskavosť medzi deťmi.

-
+

Špecifikácie

Kategória:

Popis

Máte pocit, že vaše dieťa je často smutné? Keď sa ho pýtate na jeho pocity, ťažko sa mu hľadajú slová? Máte dojem, že sa v okruhu jeho kamarátov deje niečo, čo mu ubližuje? Chceli by ste preniknúť hlbšie do pocitov svojho dieťaťa a nazrieť do jeho vnímania vzťahov?
Tematicky ojedinelá publikácia SRDCOVKA otvára detské srdiečka a pomáha budovať dôveru v medziľudské vzťahy. Slúži ako podnetný materiál pri prevencii a odhalení šikany, čím napomáha chrániť detské srdiečka pred agresívnymi útokmi rovesníkov.

♥♥♥♥♥
„Autorka príbehom blízkym detskému čitateľovi veľmi citlivo poukazuje na problematiku šikany a nutnosť skorého riešenia. Zároveň napĺňa detské srdcia empatiou, pozornosťou voči iným a porozumením, že aj keď nie sme rovnakí máme sa tolerovať a nikoho nevylučovať z kolektívu. Dôležitá je spomenutá prevencia, nakoľko šikana zanecháva následky nielen u dieťaťa, ktorému je ubližované. Včas treba riešiť šikanujúceho, pretože jeho emócie a správanie sú vážne narušené.“
MUDr. Darina Hrabovská
♥♥♥♥♥
„Toto je tak NÁDHERNÁ kniha. Nie len pre smutné detské dušičky, ktoré už zažili neprávosť či dokonca šikanu na vlastnej koži, ale pre všetky deti. Skutočne všetky. Pretože SRDCOVKA učí láskavosti, nabáda k empatii, ukazuje cestu ako pomôcť slabšiemu, ako prijať odvrhnutého. A to sú dary, ktoré ak získame už v detstve, budeme tvorcom šťastných vzťahov po celý život. Autorke Lucii Benkovej ďakujem za toto výnimočné dielo za seba a predovšetkým za svoje deti.“
Andrea Kováčová
Zakladateľka projektu Čo dokáže mama
♥♥♥♥♥
„Úžasná kniha! So šikanou sme sa stretli pri synovi… Situáciu zvládol úžasne a sme na neho veľmi pyšní, že sa nebál ozvať sa. O to viac som vďačná za knihu od Lucii Benkovej, vďaka ktorej sme sa mohli na túto tému porozprávať s mladšou dcérou skôr ako by sa so šikanou sama stretla. Verím, že sa dostane do mnohých domácnosti, a že si ju budú môcť prečítať všetky malé aj veľké srdiečka.“
Mgr. Lucia Štrbáková

♥ SRDCOVKA VÁŠMU DIEŤAŤU POMôŽE:

– otvoriť sa vám s dôverou, že mu dokážete pomôcť,
– vyhľadať pomoc, keď mu je v kolektíve ubližované,
– rozvíjať sociálne zručnosti a empatiu voči druhým,
– zaujať stanovisko v konfliktoch medzi priateľmi a nebáť sa ho komunikovať,
– prizvať do konfliktu nápomocnú osobu (učiteľa, rodiča), ak je to potrebné.

♥ AKO UCHRÁNIŤ DETI PRED ÚTOKMI ROVESNÍKOV?

Autorka v kontexte príbehu nemilosrdného správania poukazuje na ostrakizovanie – opakované odsúvanie jedinca stranou, postupné vylučovanie z kolektívu, teda začiatok šikany v skupine – a pomáha priblížiť deťom zvrat, keď už hra prestáva byť hrou.

♥ KNIHA SRDCOVKA JE VENOVANÁ:

– detským čitateľom od 5 do 12 rokov, ktorým citlivým spôsobom približuje bolestivú tému verbálneho a fyzického útoku na vlastnú alebo druhú osobu vrátane kyberšikany, ako aj podstatnú vedomosť o tom, ako si dokážu pomôcť,
– rodičom, ktorí sa snažia budovať vzájomné porozumenie a toleranciu medzi súrodencami,
– rodičom, ktorí sa snažia ochrániť svoje dieťa pred útokom rovesníkov,
– rodičom a pedagógom, ktorým kniha umožňuje implementovať scenár do skupiny, kde v závere knihy pomocou hier a podnetných aktivít dostávajú priestor na komunikáciu s deťmi, odhalenie a zastavenie agresivity medzi deťmi, emočné vzdelávanie žiakov a budovanie pozitívnej klímy doma či v triede.

Srdce príbehu spočíva v rozvíjaní empatie a šírení srdečnosti medzi deťmi, aby nikoho srdiečko neostalo v tieni osamelo… Veď slnko svieti rovnako pre všetky deti.

♥ O AUTORKE:

Autorka a ilustrátorka Lucia Benková získala za doterajšiu tvorbu viacero výtvarných a literárnych ocenení a čestných uznaní, ako napr. „Zlaté pero Ladislava Ťažkého za originálnu tvorbu vo výchovno vzdelávacej oblasti pre deti a rodičov”. Cenu udelenú OZ Benedikt si autorka prevzala spolu s laureátmi ocenenia, s pánom prezidentom Slovenskej republiky Rudolfom Schusterom a spisovateľom Jozefom Banášom.

INFORMÁCIE O KNIHE

Text a ilustrácie © Lucia Benková. Rok vydania 2023. Počet strán 32. Pevná väzba. Rozmery 245 mm x 220 mm.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Informácie o predajcovi

  • Názov obchodu: Lucia Benková
  • Predajca: Lucia Benková
  • Žiadne doterajšie hodnotenia
Žiaden produkt

Všeobecné pravidlá reklamácií a vrátenia sú uvedené v dokumente Zásady používania platformy, ktoré sú platné pre Kupujúceho aj Predávajúceho.