Nový festival ART OF SLOVAKIA ožije už v októbri

Nový festival ART OF SLOVAKIA ožije už v októbri

Tvoríme nový príbeh výnimočného festivalu ART OF SLOVAKIA, ktorého brány otvoríme pre verejnosť 15. októbra 2022. S týmto novým zážitkovým a interaktívnym podujatím chceme vniesť do priestoru hlavného mesta viac tvorivosti, ľudskosti, podpory i umenia. Miesto diania, umelcov, tvorcov a program sme citlivo vyberali a dizajnovali tak, aby zaujal ľudí bez rozdielov, bez obmedzení a každého veku. Festival je postavený na myšlienke, že práve tvorivosťou si vieme urobiť náš život krajším, naplnenejším a radostnejším.

Na festivale sme pre vás pripravili viac ako 40 aktivít, workshopov, filmov, besied, predstavení, výstav, pohybových aktivít i tvorivých dielní, odohrajúcich sa na 3000 m2. Festival spoluvytvára viac ako 100 umelcov, tvorcov a organizácií.

Témou prvého ročníka je “Láska a mier”, ktorá bude rezonovať v priestoroch diania i v programe. Touto témou by sme radi inšpirovali seba i druhých, ako sa dá žiť v láske a mieri tak, aby tieto hodnoty boli nielen vôkol nás, ale hlavne súčasťou každého z nás. “Lásku a mier” podporilo tiež viac ako 30 umelcov tvorbou unikátnych autorských diel, ktoré budú vystavené priamo na festivale.

ŽIVÝ PRIESTOR DIANIA

Tvorivý festival sa bude konať v príjemnom industriálnom priestore Vodárenského múzea a jeho nádhernej záhrady. Vedeli sme, že chceme prírodný priestor plný podnetov a akejsi inakosti.

S tvorbou, aktivitami a samotným festivalom chceme ísť do hĺbky a kvality, chceme pracovať s pálčivými témami, ľudským potenciálom a k tomu potrebujeme bezpečné, inšpiratívne, kultivujúce prostredie. Zvolili sme Vodárenské múzeum, ktoré sa priblížilo našim očakávaniam a symbolicky reprezentuje vodu. Voda je život a my ju potrebujeme vliať do našich žíl a do žíl rodiaceho sa festivalu. Pomôže nám v tom aj majestátny Dunaj, ktorý je v bezprostrednej blízkosti múzea. Aj túto živelnú rieku plánujeme kreatívne zapracovať do nášho programu.

vodarenske muzeum expozicie 600x600 1
aos festival zahrada 600x600 1

SILNÝ A ZÁŽITKOVÝ PROGRAM

Na podujatí sa otvoria dôležité témy, ktoré sa dotknú azda každého. Objavia sa napríklad témy ako kult povrchnej krásy, súčasťou ktorej bude film “Telo plné šťastia” a beseda na tému duševného zdravia mladých ľudí.

V podaní dokumentárnych fotografií Matúša Zajaca sa návštevníci fotohľadáčikom pozrú na tému subkultúr. Ďalej sa bude premietať film “Očista” od Zuzany Piussi, ktorý z blízka sleduje príbeh o očiste justície.

Medzičasom predvedie svoj tvorivý tanečný prejav Noro Grofčík, majster sveta v breakedance. Deťom rozdáme 100 kusov sadeníc lipy. Túto dobročinnú aktivitu podporí OZ Hrad – Slavín aj výsadbou 3 stromov či prednáškou o stromoch a ich hodnote.

Ďalšou významnou témou budú traumy a ich bezprostredný vplyv na životy ľudí. Podporí ju celovečerný a autentický kanadský film “Múdrosť traumy”, kde hlavný účinkujúci – kanadský lekár Gabor Maté – prezentuje, že traumy sú hlboko uložené v každom z nás a ich objavením, dešifrovaním sa dajú súcitným a terapeutickým prístupom preliečiť a oslobodiť od vnútornej bolesti.

Norbert Grofčík
sazovsky 1

Na remeselnom trhu bude Milan Krajňák, rezbár srdcom i dušou, majstrovsky tvoriť sochu z dreva, tvár Ježiša. Socha bude tiež prezentovať lásku – tak, ako ju vníma tento výnimočný umelec.

Ku koncu večera odprezentujú tému zrady a dôvery vo vzťahoch manželia z Čiech, Miroslav Sázovský a Eva Andriessen. Ponúknu “ochutnávku” toho, ako sa dajú budovať zdravé a vedomé vzťahy.

Program festivalu bude oficiálne ukončený koncertom rapera Suverena, ktorý svoj hudobný prejav prepojí s osobným príbehom a témou šikany a kyberšikany.

LÍSTKY NA FESTIVAL SI NEKÚPITE

Na festival si klasické vstupenky nekúpite. Našu prácu však môžete podporiť dobrovoľným vstupným priamo na festivale alebo ľubovoľným finančným darom, za ktorý vám zasa my darujeme niečo živé a vzácne: sadenicu lipy malolistej spolu s dreveným srdiečkom, vyrobeným šikovnými rukami rómskych chlapcov.

Ďakujeme za dôveru a podporu…

Osobné údaje

Údaje z kreditnej karty
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL
Terms

Čiastka podpory 25,00€

Sme vďační za každé jedno zdieľanie. Ďakujeme.