Náš rodinný výlet i za kultúrou do Banskej Štiavnice

Náš rodinný výlet i za kultúrou do Banskej Štiavnice

Ďakujem Lenka, že si zorganizovala takýto skvelý výlet, kde sme boli ako rodina spolu, užili sme si prírodu i kultúru.

Rád by som s vami podelil o náš nedávny rodinný víkendový výlet do nádhernej Banskej Štiavnice. Verím, že vás to inšpiruje k návšteve tohto úžasného mesta plného histórie, kultúry a prírodných krás.

Piatok, sobota, nedeľa – to boli dni, kedy sme mali možnosť spoznať Banskú Štiavnicu z rôznych perspektív. Naše prechádzky historickou časťou mesta boli ako cesta časom. Obdivovali sme prekrásne budovy, ktoré svedčia o bohatej histórii mesta. Okrem toho sme narazili aj na príjemné obchodíky. Osobne ma oslovilo fotoštúdio PIERCOM i napriek tomu, že počas veľkonočných sviatkov mali zatvorené, avšak už cez ich výklad bolo vidieť nádhernú tvorbu fotografií, obrazov a grafík.

Na odporúčanie priateľky sme navštívili Hájovňu – kultúrno turistické centrum. Tento koncept je naozaj úžasný! Na jednom mieste sme sa mohli občerstviť, užiť si umeleckú tvorbu a naše deti sa zabavili na kreatívnych preliezkach. Bolo to spojenie, kde sa stretáva rodina, tvorivosť a umenie v príjemnom prírodném prostredí. Pre mňa to bol príklad toho, ako môže tvorivosť, umenie, kultúra a príroda ísť ruka v ruke.

V sobotu večer sme mali tú česť navštíviť koncert Martina Geišberga , ktorý sa konal v ART CAFE. Atmosféra bola úžasná, plná pozitívnej energie a priateľskej nálady. Martin nám zahral svoje piesne podľa toho, ako to cítil a na našu veľkú radosť pridal aj jednu pieseň na želanie. Moja Lenka mala totiž odvahu požiadať ho o jej obľúbenú skladbu, a Martin nám ju s radosťou zahral. Bol to krásny zážitok, ktorý sme si užili. Vypočujte si moju nahrávku, nie síce profi kvalita, avšak i tak stojí za to.

Prajem vám príjemný a tvorivý deň.

Sme vďační za každé jedno zdieľanie. Ďakujeme.