Lampa Jaseň

Aktuálna ponuka: 101,00 

Lampu na podporu projektu ART OF SLOVAKIA venoval Juraj Hudák, ktorý vyrába jedinečné prírodné lampy z dreva pod značkou Lampee.

Stav produktu: Nový

Zostávajúci čas:

Aukcia končí: 31.07.2024 00:00
Časová zóna: Europe/Bratislava

Vyvolávacia cena ešte nebola dosiahnutá

-
+

Špecifikácie

Rozmery: 33 × 33 × 78 cm Kategória: Značka: , , , Dostupnosť:

1 na sklade

Popis

Lampa Jaseň sa hodí domov, ale aj do kancelárie či pracovne. Poteší ženy i mužov, ktorí vedia oceniť jej prevedenie, kvalitnú ručnú prácu a teplé hrejivé osvetlenie.

Koreň stromu, z ktorého je vykreovaná táto lampa, bol ukrytý hlboko v Dúbravskom lese. Náhoda-nenáhoda nám umožnila uvidieť ho a presunúť s veľkým očakávaním do našej dielne, čím nás prekvapí. Po opracovaní koreňa sa nám ukázalo krásne, zachovalé, zaujímavo tvarované drevo, ktoré sme opracovali, preleštili, ošetrili včelím voskom. Tento prírodný prvok sme vložili do čierneho kovového rámu a zároveň ho zapustili do betónového základu. Lampu sme na konci zladili s elegantným sivým tieniedlom, aby farebne ladilo a príjemne prepúšťalo svetlo.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Tienidlo: ⌀25cm/⌀33cm
Podstavec: ⌀27cm
Objímka: E27
Žiarovka: LED teplá biela 2700K, 8,5 W
Dĺžka napájacieho kábla: 170 cm
Výška lampy: 78 cm
Hmotnosť lampy: 7 kg

VIETE, ŽE

Jaseňové drevo je vzácne. Je trvanlivé, tuhé a elastické. Dávno sa z neho vyrábali oštepy, šípy a iné zbrane. V minulosti roľníci kŕmili lístím jaseňov dobytok. Boli presvedčení, že má liečivé účinky a vysvetľovali to tým, že zvieratá neboli nikdy choré. Z listov a semien sa v ľudovom liečiteľstve využívali výťažky na liečenie reumy a dny. Kelti pripisovali jaseňu dokonca zvláštnu moc pri privolávaní dažďa a pri skrotení ničivej sily vody.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 7 kg
Rozmery 33 × 33 × 78 cm

História

Dátum Ponúkni Používateľ Auto
02.07.2024 13:11101,00 Radovan Rakovický
01.07.2024 00:00Aukcia začala

Informácie o predajcovi

  • Názov obchodu: ART OF SLOVAKIA
  • Predajca: ART OF SLOVAKIA
  • Žiadne doterajšie hodnotenia

Všeobecné pravidlá reklamácií a vrátenia sú uvedené v dokumente Zásady používania platformy, ktoré sú platné pre Kupujúceho aj Predávajúceho.