Toma Bakrougui maska

110,00 

Maska Toma predstavuje vynikajúci príklad umeleckého a kultúrneho dedičstva ľudu Toma, ktorý pochádza z regiónov Guinea, Sierra Leone a Libéria v západnej Afrike.

Dostupné na objednávku

-
+

Špecifikácie

Kategória: Dostupnosť:

Dostupné na objednávku

Popis

Tieto masky plné hlbokej symboliky a precízneho remeselného spracovania majú výrazný estetický pôvab. Charakterizuje ich predĺžená vizáž, výrazne klenuté obočie, oči v tvare mandlí a zložito vyrezávané geometrické motívy, zvyčajne ich zdobí paleta zemitých odtieňov vrátane červenej, čiernej a bielej. Na zvýšenie pôvabu môžu masky Toma obsahovať ozdoby, ako sú perie, mušle alebo textílie.

Tieto masky nie sú len umeleckými dielami, ale hlbokými kultúrnymi a duchovnými nástrojmi. Zohrávajú kľúčovú úlohu v rôznych obradných kontextoch, vrátane iniciačných obradov a zberových slávností, uľahčujú duchovné spojenie so silami predkov a oznamujú komunite základné posolstvá. Maska Toma je teda žiarivým svedectvom bohatej tapisérie Tomových tradícií a viery, ktorá zahŕňa hlboké spojenie s minulosťou a nadčasový odkaz kultúrneho vyjadrenia.

Krajiny prepravy: Slovensko


Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Vendor Information

  • Názov obchodu: Jama’a kerawa
  • Vendor: Jama’a kerawa
  • Žiadne doterajšie hodnotenia