Jedinečná lampa Jaseň

0 z 1 podporovateľov
280,00
Osobné údaje

Údaje z kreditnej karty
Ide o bezpečnú platbu šifrovanú SSL
Terms

Čiastka podpory 280,00€

Lampa Jaseň sa hodí domov, ale aj do kancelárie či pracovne. Poteší ženy i mužov, ktorí vedia oceniť jej prevedenie, kvalitnú ručnú prácu a teplé hrejivé osvetlenie.

Koreň stromu, z ktorého je vykreovaná táto lampa, bol ukrytý hlboko v Dúbravskom lese. Náhoda-nenáhoda umožnila uvidieť ho a presunúť s veľkým očakávaním do tvorivej dielne. Po opracovaní koreňa sa ukázalo krásne, zachovalé, zaujímavo tvarované drevo, ktoré sa opracovalo, preleštilo, ošetrilo včelím voskom. Tento prírodný a opracovaný prvok bol vložený do čierneho kovového rámu a zároveň sa zapustil do betónového základu. Lampa bola v závere dotvorená a zladená s elegantným sivým tieniedlom, aby farebne ladilo a príjemne prepúšťalo svetlo.

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Tienidlo: ⌀25cm/⌀33cm
Podstavec: ⌀27cm
Objímka: E27
Žiarovka: LED teplá biela 2700K, 8,5 W
Dĺžka napájacieho kábla: 170 cm
Výška lampy: 78 cm
Hmotnosť lampy: 7 kg

VIETE, ŽE:

Jaseňové drevo je vzácne. Je trvanlivé, tuhé a elastické. Dávno sa z neho vyrábali oštepy, šípy a iné zbrane. V minulosti roľníci kŕmili lístím jaseňov dobytok. Boli presvedčení, že má liečivé účinky a vysvetľovali to tým, že zvieratá neboli nikdy choré. Z listov a semien sa v ľudovom liečiteľstve využívali výťažky na liečenie reumy a dny. Kelti pripisovali jaseňu dokonca zvláštnu moc pri privolávaní dažďa a pri skrotení ničivej sily vody.